pondělí 31. března 2014

Jak to všechno začalo

Kouzlo zdravé výživy jsem objevila před několika lety. Jako každá holka jsem tenkrát chtěla samozřejmě shodit "pár" kilo dolů, které jsem přibrala díky onemocnění štítné žlázy. Všechny pokusy o nějaké diety naštěstí ztroskotaly hned na začátku :-D.

U nás v rodině se bohužel na jídlo nehraje, mamka nevařila, nákup v obchodě byla "vesnická" klasika - chleba, mléko, rohlíky a junior. Brrr. Kdo si co doma ukořistil a udělal k jídlu to měl. Hromada pečiva za den, polívky z pytlíku, lovečák, smažené hranolky. Víkendy zachraňovala babička - kuře na smetaně, knedlo-zelo-vepřo. Takže stravovací návyky stály za starou bačkoru.

Musela jsem se naučit snídat, svačit, mít pořádný oběd a večeři. Se snídaněmi jsem bojovala hodně dlouho. Pro mě bylo naprosto nepředstavitelné cokoliv do sebe po ránu nacpat. Byl to boj. Můj krk absolutně odmítal po ránu cokoliv polknout. Snídat jsem se učila ve čtvrťáku na střední, dojížděla jsem každý den hodinu ráno a odpoledne do školy. Takže jsem se snažila si vzít sebou do autobusu nějaké ovoce a jogurtový nápoj. No bohužel jakmile jsem nastoupila do práce, tak jsem snídaně opět vynechala. Musela jsem být v práci před šestou a to jsem byla ráda, že jsem byla schopná se v tuhle nekřesťanskou hodinu osprchovat, učesat, oblíct a dopravit se do práce. Teď se snažím snídaně nezanedbávat a vychutnávat si je, hlavně ty víkendové. 

O zdravou stavu jsem se začala zajímat sice už na střední ale pořád to byla spíše jen teorie a praxe hodně pokulhávala. Zlom přišel až o pár let později. Objevila jsem totiž kouzlo internetu - spousta informací, hromadu nádherných obrázků, sladkých snídaní, úžasný svět zdravých a dobrých potravin, vaření a pečení. To byl ten impuls, který jsem potřebovala.

Tento zdravý životní styl jsem si zamilovala, hrozně mě baví zkoušet nové recepty a potraviny. A o všechno bych se s vámi chtěla tady podělit. 
Žádné komentáře:

Okomentovat